دانستنیهای بانوان

آیا می دانید کلیتوریس چیست؟

جراحی کلیتوریس - کلیتوریس چیست - ناحیه تناسلی خانم ها

توضیحاتی درباره کلیتوریس چیست؟

آیا می دانید کلیتوریس چیست؟ یکی از اعضای ناحیه تناسلی خانم ها، کلیتوریس می باشد. این عضو در تحریک پذیری خانم ها برای برقراری رابطه جنسی، نقش مهمی را ایفا می کند. این ناحیه از دستگاه تناسلی خانم ها دارای رشته های عصبی زیادی می باشد. این اندام خانم ها معادل آلت تناسلی مردان به شمار می آید. در این مقاله توضیحاتی در مورد این موضوع و جراحی کلیتوریس بیان میشود.

کلیتوریس چیست؟

اندازه این عضو تناسلی خانم ها در هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت می باشد ولی به طور متوسط اندازه آن حدود 9 سانتی متر است.  کلیتوریس همواره در حال رشد است و سایز آن تغییر می کند. اندازه کلیتوریس یک خانم کامل تقریبا 7 برابر کلیتوریس یک دختر بچه کوچک می باشد. طبق تحقیقات انجام شده، تقریبا 70 درصد خانم ها بدون تحریک  این قسمت،  به لذت جنسی  نمی رسند. کلیتوریس یک بافت چروکیده صورتی رنگ می باشد که بر بالای آن کلاهکی قرار دارد. در حین تحریک جنسی کلاهک متورم می شود.  کلیتوریس ممکن است به علت های گوناگونی  بیش از حد رشد کند و در موقع برقراری رابطه جنسی مزاحمت ایجاد کند،  همچنین رعایت بهداشت ناحیه تناسلی مشکل می شود. در این شرایط توسط یک جراح زنان ترمیم زیبایی بر روی کلیتوریس انجام شود.

جراحی کلیتوریس - کلیتوریس چیست - ناحیه تناسلی خانم ها

مشکلات کلیتوریس چیست؟

  • وجود درد در این ناحیه که می تواند به دلیل رابطه جنسی، خود ارضایی ، عفونت و ضربه به وجود آمده باشد.
  • ایجاد خارش در این ناحیه ممکن است به دلیل حساسیت به لوسیون های مصرفی یا صابون باشد. خارش ممکن است به دلیل ابتلا به بیماری سرطان، عفونت یا بیماری های مقاربتی ایجاد شود.
  • بیماری نعوظ دائم کلیتوریس: این مشکل به ندرت اتفاق می افتد. این حالت مدت زمان 10 تا 2 ساعت طول می کشد و دردناک است.
  • بدشکلی کلیتوریس: با انجام جراحی زیبایی می توان این مشکل را درمان کرد.
جراحی کلیتوریس چیست؟

بر روی کلیتوریس پوستی وجود دارد که کلیتورال هود نامیده می شود. این قسمت در بدن برخی از خانم ها نازک و ظریف است و در بدن برخی افراد به دلایل گوناگون پرچین و بزرگ می باشد. در این مواقع مشکل درتحریک جنسی به وجود می آید و خانم نمی تواند به ارگاسم برسد. علاوه بر این مانع از دخول آلت همسر می شود که موجب نارضایتی همسر را فراهم می کند. همچنین موجب ایجاد مشکلات نظافت در این ناحیه خواهد شد. این مشکلات را می توان با انجام جراحی برطرف کرد. لازم به ذکر است که جراحی هودکتومی  بر روی ناحیه کلیتوریس نیست بلکه بر روی پوست این قسمت انجام می شود. ناحیه کلیتوریس از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نباید به آن دست زد. کلیتوریس دارای اعصاب فراوانی می باشد که باید با دقت و حساسیت ویژه ای این جراحی را انجام داد زیرا ممکن است موجب خونریزی، آسیب دیدگی و ایجاد عوارض جبران ناپذیری شود. مدت زمان انجام این جراحی به تجربه و تبحر جراح، بستگی دارد و حدود نیم تا 1 ساعت طول می کشد. سن مناسب برای این جراحی از 18 سال به بالا می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی
  • استفاده از کمپرس سرد و گرم
  • مصرف پمادهای موضعی
  • داشتن استراحت به مقدار کافی تقریبا 3 الی 4 روز
  • خودداری از برقراری رابطه جنسی و انجام ورزش حدود دو ماه

جراحی کلیتوریس - کلیتوریس چیست - ناحیه تناسلی خانم ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *