عمومی

سکس با کاندوم بهترین روش پیشگری از بیماری های مقاربتی

پیشگیری بیماری مقاربتی - جلوگیری از بارداری - سکس با کاندوم

بسیاری از ما بیماری هایی مانند ایدز را که به واسطه رابطه جنسی پرخطر ممکن است روی دهد را می شناسیم. با این حال باید بگوییم که ایدز، تنها بیماری مقاربتی نیست که با استفاده از کاندوم می توانیم از بروز آن جلوگیری به عمل بیاوریم. در واقع بروز بیماری های مقاربتی اصلا نمی تواند تجربه خوبی باشد و همین بیماری ها به عنوان یکی از چالش های بسیار مهم در زمینه رابطه جنسی شده است. با این حال استفاده از کاندوم می تواند باعث شود که بیماری های مقاربتی پیش نیاید. در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص پیشگیری بیماری مقاربتی و همچنین جلوگیری از ایدز در صورت سکس با کاندوم با شما صحبت داشته باشیم.

کاندوم چرا در رابطه جنسی مهم است؟

بسیاری از ما تصور می کنیم که کاندوم به عنوان وسیله ای صرفا برای جلوگیری از بروز بارداری به شمار می رود. این در حالی است که این ابزار را می توان به عنوان راهکاری به حساب آورد که از بروز بیماری های مقاربتی مانند ایدز نیز جلوگیری به عمل می آورد. پوشش لاتکس و نازک کاندوم به عنوان یک عایق رطوبت بسیار قوی به شمار می رود و همین مسئله باعث می شود که هیچگونه مایعی از بدن شما به شریک جنسی وارد نشود. مایعات مخاطی واژن نیز از این طریق وارد بدن شما نشده و همین مسئله باعث می شود که آلودگی از افراد به واسطه رابطه جنسی منتقل نگردد. همین مسئله باعث شده است که کاندوم به عنوان راهکاری شناخته شود که برای داشتن یک رابطه خوب و سالم توصیه شود. در ادامه این مقاله با شما همراه هستیم تا در خصوص مواردی که سکس با کاندوم توصیه می شود بیشتر با شما صحبت داشته باشیم.

چه زمانی باید از کاندوم برای رابطه جنسی استفاده کنیم؟

همانطور که در قسمت قبل بیان شد، کاندوم می تواند باعث شود که مایعات مخاطی ناحیه تناسلی در زمان رابطه جنسی از شریک جنسی به شخص دیگر منتقل نشود. از این روی می توان گفت که کاندوم و استفاده از آن به خصوص در مواردی که احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی بالاتر است توصیه می شود. برای مثال زمانی که شما بیشتر از یک شریک جنسی دارید، حتما باید از کاندوم استفاده داشته باشید. از سوی دیگر باید در نظر بگیرید که اگر شریک جنسی شما نیز معمولا به غیر از شما، با دیگران رابطه جنسی برقرار می کند، بهتر است حتما از کاندوم استفاده کنید.

کاندوم ها در دو دسته بندی در بازار عرضه می شوند. کاندوم های زنانه و مردانه. هر دو نمونه کاندوم می توانند برای جلوگیری از بروز بیماری های مقاربتی و همچنین عدم بروز بارداری مورد استفاده باشند. استفاده از کاندوم زنانه شاید تا به حال خیلی رایج نبوده است ولی باید در نظر داشته باشید که این نمونه از محصولات برای روابطی که مرد در آن میل به استفاده از کاندوم ندارد بیشتر توصیه می شود. در ادامه بیشتر در خصوص تاثیر استفاده از کاندوم در پیشگیری از بیماری های ایدز، سیفلیس و سوزاک با شما صحبت خواهیم داشت.

بررسی سکس با کاندوم و پیشگیری از بیماری های ایدز، سیفلیس و سوزاک

در ابتدا باید در نظر داشته باشیم که سکس با کاندوم برای جلوگیری از ایدز ثابت شده بوده و قطعا می تواند از بروز این بیماری جلوگیری به عمل بیاورد. از سوی دیگر باید در نظر داشته باشید که بروز بیماری های سوزاک و سیفلیس نیز که با رابطه های دهانی و مقعدی نیز ممکن است منتقل شوند تاثیرگذار بوده و باعث می شود که شما سلامت جنسی بیشتری داشته باشید. در نظر داشته باشید که بروز ویروس HPV با استفاده از کاندوم محتمل به شمار می رود ولی از آن جایی که سطح مقطع تماس در رابطه با کاندوم بسیار کمتر می شود، میزان درصد شانس کمتری وجود دارد شخصی که سکس با کاندوم را تجربه می کند به این بیماری ها مبتلا شود. در ادامه باید گفت که کاندوم به عنوان راهی برای کاهش 70 درصدی شانس بروز بیماری ایدز و سایر بیماری های مقاربتی به شمار می رود و در نهایت باید گفت که تنها راه پیشگیری بیماری مقاربتی به صورت کامل، عدم تعدد شرکای جنسی به شمار می رود.

نتیجه گیری

در صورتی که قصد دارید با شخصی جدید رابطه جنسی ایجاد کنید، باید در نظر بگیرید که کاندوم می تواند راهی برای کاهش استرس بروز بیماری های مقاربتی به شمار رود و شما می توانید از این روش استفاده داشته باشید. ما در این مقاله با شما همراه بودیم تا در خصوص پیشگیری بیماری مقاربتی از طریق سکس با کاندوم صحبت کنیم. در نظر داشته باشید که کاندوم علاوه بر کاهش احتمال بروز و جلوگیری از بارداری می تواند از بروز بیماری های مقاربتی نیز جلوگیری به عمل بیاورد. تفاوتی ندارد که شخص رابطه جنسی واژینال، اورال یا آنال را تجربه می کند، در هر صورت، استفاده از کاندوم توصیه می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *